רא"ל אשכנזי העניק את פרס הרמטכ"ל ליחידות המצטיינות השנה
יום שני, כ' בטבת התשע"א, 27 בדצמבר 2010, 21:50
פרס הרמטכ"ל
''כולם יוצאים מהגבולות המוכָרים של השגרה ושל הָבינוניות, מובילים דרך ונורמות של תרומה והתפתחות'' הרמטכ''ל בטקס. צילום: אורי שיפרין, דובר צה"ל
פרס הרמטכ"ל
בטקס הוענקו תעודות הצטיינות ליחידות הזוכות בקטגוריות השונות: יחידות מבצעיות ביבשה ובזרועות, יחידות מילואים, יחידות הדרכה ואימונים ויחידות טכנולוגיה, תומכי לחימה ומנהלה. צילום: אורי שיפרין, דובר צה"ל
בטקס הוענקו תעודות הצטיינות ליחידות הזוכות מבין היחידות מבצעיות ביבשה ובזרועות, יחידות מילואים, יחידות הדרכה ואימונים ויחידות טכנולוגיה, תומכי לחימה ומנהלה. הרמטכ"ל: הזוכים מהווים דוגמה אישית ומקצועית של חוסן ועוצמה

מערכת אתר צה"ל

הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי העניק הערב (שני) את פרס הרמטכ"ל ליחידות המצטיינות לשנת תש"ע. בטקס הוענקו תעודות הצטיינות ליחידות הזוכות בקטגוריות השונות: יחידות מבצעיות ביבשה ובזרועות, יחידות מילואים, יחידות הדרכה ואימונים ויחידות טכנולוגיה, תומכי לחימה ומנהלה.

כמו כן, הוענק הערב פרס ליחידות מצטיינות בתחום הפעילות החינוכית וכן הוענק פרס לשלושה קצינים על כתיבה צבאית מקורית.

"נתיבי ההצטיינות הם שונים ומגוונים, אך יש חוט של זהב הנמתח בין היחידות הללו ובין כל הנוכחים כאן היום, כולם יוצאים מהגבולות המוכָרים של השגרה ושל הָבינוניות, מובילים דרך ונורמות של תרומה והתפתחות, ומקדישים את זמנם כדי להוביל את השיירה השומרת על תושבי ישראל, לעבר חוף מבטחים של אחדות, דוגמה אישית ויחידתית, מקצועיות, חוסן ועוצמה", אמר הרמטכ"ל באירוע.

היחידות המצטיינות נבחרו על-ידי ועדה שמונתה לצורך כך מטעם הרמטכ"ל והבחירה דווקא בהם נעשתה על סמך פעילותם בתחומים השונים במהלך השנה החולפת.

גדס"ר נח"ל ניצח את יתר היחידות המבצעיות ביבשה
 
בקטגורית היחידות המבצעיות ביבשה זכה גדוד הסיור של הנח"ל במקום הראשון ולאחריו יחידת הכלבנים של "עוקץ" וגדוד "צפע" של חטיבת הצנחנים. במסגרת היחידות המבצעיות בזרועות זכתה ראשונה יחידת שייטת הצוללות ולאחריה בסיס אשדוד של חיל הים ובסיס פלמחים של חיל האוויר.

בקטגורית יחידות מפקדה מבצעיות הוביל בסיס חיפה של חיל הים ולאחריו אגד צפון של מערך הנ"מ והחטיבה המרחבית "עציון". את יחידות המילואים הובילה חטיבת "הראל" ולאחריה, במקום השני, חטיבת "חיצי האש". מחוז דרום של פיקוד העורף הגיע למקום השלישי בקטגוריה זו.

מבין יחידות ההדרכה של צה"ל נבחר בית הספר למקצועות התקשוב במקום הראשון ולאחריו בית הספר למקצועות חיל הרגלים ובית הספר לקצינים, בה"ד 1. את היחידות תומכות לחימה ומנהלה הובילו היחידה המרחבית "שמשון", מרכז השיקום והאחזקה והמרכז לשירותי רפואה של צה"ל. מספנת חיל הים זכתה מבין יחידות הטכנולוגיה, מותירה את המקום השני לחטיבה הטכנולוגית של זרוע היבשה והשלישי ליחידת החוזי והמיפוי של אגף המודיעין.

בתחום החינוך זכתה אוגדת יהודה ושומרון במקום הראשון ולאחריה עוצבת "געש" ובסיס רמת דוד של חיל האוויר.

סוגיות מרכזיות באתגרי בניין הכוח והפעלתו

במסגרת קטגוריית הזוכים בתחום הכתיבה הצבאית זכה במקום הראשון אלוף-משנה אמיר הרפז, ראש החטיבה האסטרטגית במטה לביטחון לאומי, זאת על מאמרו "תפקידיו החדשים של התמרון היבשתי". סגן-אלוף דלית כספי שכנר, ראש ענף אסטרטגי באגף התכנון, הגיעה אל המקום השני בזכות מאמרה "האיום: מצור ימי". רב-סרן נתי תורג'מן, יועצת ארגונית ופסיכולוגית צבאית בבית הספר לקצינים, עלתה אל המקום השלישי בזכות על מאמרה "המ"כ במלחמת לבנון השנייה: מפקדים שאינם מפקדים".

שלושת הזוכים העלו במאמריהם סוגיות מרכזיות באתגריו של בניין הכוח והפעלתו.