מזו"ר ופר"ח
יום ראשון, י"ג באייר התשס"ח, 18 במאי 2008, 09:00
מזור ופר''ח
יאוגדו בחודש יוני הקרוב. צילום: דובר צה"ל
שני מוקדי הטלפון הרפואיים המרכזיים של צה"ל יאוחדו בחודש הבא ויהוו מרכז לזימון תורים, שאילת שאלות ומשוב על איכות השירות

אלעד שלו

מוקד זימון התורים ומידע רפואי של חיל הרפואה (המזו"ר) ומוקד הפניות הרפואי (פר"ח) יאוגדו בחודש יוני הקרוב למוקד רפואי אחד עבור חיילי צה"ל, כך קבע אתמול (ד') מפקד מרכז שירותי הרפואה, אל"ם קובי חביב.

המזו"ר נחנך בינואר 2006 בבסיס צריפין ומהווה את המוקד המרכזי לזימון תורים למרפאות הרפואה הראשונית ורפואת המומחים לחיילי צה"ל לצד מתן מידע בנושאים רפואיים עבור החיילים.  מוקד פר"ח הוקם באוקטובר 2004 בבסיס תל השומר ועוסק בפניות ומענות של החיילים בנושא טיב השירות הרפואי במרפאות הצבאיות. עתה בתום שנים של לבטים בנושא, הוחלט לאחד את שני המוקדים הללו למוקד רפואי כולל, המעניק במספר טלפון אחד את כל המענה הרפואי עבור החייל. "האיחוד נובע מתוך רציונל של מתן שירות נוח ומהיר ככל האפשר לפונה, כך שכל חייל יוכל בשיחה אחת גם להזמין או לבטל תור, גם לשאול שאלות בנושאים רפואיים וגם להגיש תלונות נגד איכות הטיפול הרפואי שהוא קיבל", אמר רע"ן רפואה, סא"ל זאב סנדר.

המוקד החדש, שייקרא המזו"ר, יהיה במרפאה האזורית של פיקוד המרכז בצריפין ויספח לתוכו את נציגות השירות של מוקד פר"ח, שייתנו מענה לפניות החיילים כחלק מפעילות המוקד. "אין לי ספק שהחייל בשטח ירגיש את השיפור בשירות שאנו מעניקים, בנוסף לעובדה כי הקמת מוקד זה תגרום להליך של ייעול וחיסכון תקציבי", ציין סא"ל סנדר. "החיבור בין המוקדים הוא ברור ומובן מאליו. מוקד אחד לחיל הרפואה הוא דבר מתבקש, שישפר את איכות השירות הרפואי שאנו מעניקים לחיילי צה"ל", הוסיפה מפקדת המזו"ר, רס"ן אתי שבתאי.