הצה"לנט החדש יוצא לדרך
יום חמישי, ד' באדר התש"ע, 18 בפברואר 2010, 18:15
סא"ל ליאור גרוס
סא''ל ליאור גרוס. צילום: איתי כהן, "במחנה"
העלאת קבצים מסווגים. כתבות נבחרות אודות הצבא. שמירת מסמכים בצורה וירטואלית ברשת הצבאית. וגוגל בגרסת צה"ל. רשת האינטרנט הצבאית עולה לאוויר בתום שנים של שיפורים

ירדן וינטר ונתנאל רוזמן

מזל טוב, הצה"לנט יעלה בימים הקרובים בגרסה מחודשת בתום ארבע שנים של מקצה שיפורים. מלבד עיצוב עדכני, יוכלו המשתמשים ברשת האינטרנט הצבאית להעביר קבצים גדולים ולהעלות קבצים ברמת סיווג גבוהה, אליהם תורשה הגישה לאנשים שיוגדרו לכך מראש.

בנוסף, עתיד לכלול הצה"לנט החדש גם מבזקים ולקטי תקשורת של דובר צה"ל וכתבות נבחרות מעיתון "במחנה". בקרוב אף צפוי לחזור לשימוש מנוע החיפוש הצה"לי למסמכים ברשת הצבאית. דף הבית של האתר כולל כעת גם קיצורי דרך שיאפשרו גלישה מהירה לאתרי הפיקודים והזרועות.

"כלל השינויים באים לטובת המשתמשים בצה"לנט ונועדו למנוע עבירות ביטחון מידע", הסבירה רע"ן ניהול מידע וידע (נמ"י) בחטיבת התורה וההדרכה של אגף המבצעים, סא"ל אורלי חזקיהו.

במסגרת שיתוף המידע המתוכנן, יישמרו המסמכים ברשת הצבאית במקום על שולחן העבודה. על מנת להקל על לובשי המדים, המשתמש יתבקש לציין בפני מי הוא מעוניין לחשוף את המידע הנשמר, כחלק מתהליך שמירת הקובץ. לאחר מכן, תישלח לתיבת הדואר של הנמען הודעה, אליה יצורף קישור לאתר הרלוונטי.

כך, לדוגמה, מג"ד הזקוק למידע על החטיבה המרחבית בה יבצע בקרוב פעילות, יוכל לחפש באתר הגזרה אירועים קודמים ולהתכונן אליהם טרם היציאה לשטח. בעתיד גם תכלול המערכת תצלומי אוויר של גזרות הפעילות, אליהם יצורפו הנחיות פיקודיות שנכתבו על–ידי מפקדי היחידות הלוחמות ששהו בגזרה קודם לכן.

בתוך כך, חידדו באגף המבצעים את הנהלים לכתיבת מייל צבאי. מעתה לא ניתן יהיה לשלוח מייל בו לא יצוין נושא ההודעה, שיוגדר כשדה חובה. "מטרת השדרוג היא ליצור אחידות בכל גופי צה"ל, החל במסמכים וכלה באתר היחידה", הסביר רע"ן מערכות שליטה, בקרה וידע מטכ"לי באגף התקשוב, סא"ל ליאור גרוס.