תא"ל דניאל מילוא - נחל כנף
יום חמישי, כ"ג באלול התשס"ז, 6 בספטמבר 2007, 09:00
תא"ל דניאל מילוא
תא''ל דניאל מילוא. צילום: חגי הירשפלד, 'במחנה'
מפקד כוחות הנ"מ על המקום שבו הוא מקבל בחבילה אחת נוף, מורשת ונהיגה אתגרית. מיוחד לראש השנה

פנחס וולף, 'במחנה'

למה דווקא נחל כנף: "בדרך כלל אני משלב בטיולים שלי גם מקומות נופיים, גם מקומות שיש בהם מורשת וגם מקומות שיש בהם אתגר לנהיגה. בנחל כנף יש שילוב יפה של שלושתם. הנחל הוא חלק ממסלול שאני אוהב לעשות פעם בשנה בחורף, והוא מסלול הנחלים המרכזיים של רמת הגולן: נחל כנף, נחל סמך, נחל לבן ונחל אל-על. אני אוהב במיוחד את בית-הכנסת בכנף, מהמאה החמישית לספירה. הוא היה שייך ליישוב יהודי, שנקרא גם הוא כנף. מה שיפה כאן, זה העובדה שהשטח הוא לא אתר תיירותי. המקומות התיירותיים פחות יפים לטיול.

"את האהבה לרמת הגולן ספגתי בצבא. התאהבתי בחבל הארץ הזה בגלל ששירתתי בו, בגלל שהתאמנתי בו, בגלל שעשיתי בו את המסעות שלי. הדברים האלו מחברים אותך למדינה ולארץ. אתה רואה שהיו פה לפניך יהודים, שחיו בתקופה שלא היו בה עגלות ולא היו בה 4X4, וחושב איזה סוג של חיים היה לאנשים האלה. היו להם חמור ופרדות וסוסים, והיו להם פירות ומעיינות בקרבת מקום. ועל גבעה עם בריזה כזו, הם לא היו צריכים אמקור ותדיראן".

עוד על נחל כנף: נחל כנף נמצא בשיפולי רמת הגולן, בואכה הכנרת. לא רחוק ממנו ומהמושב הקרוי על שמו, חבוי בין העצים בית-הכנסת העתיק, שנותר על תלו. במקום מצויות גם הריסות בתיהם של סורים, שהתגוררו במקום עד שנכבש במלחמת ששת הימים.